Ciekawe pomysły na reklamę restauracji

Jak skuteczna będzie reklama restauracji?

Niewątpliwą zaletą reklamy restauracji jest zwiększanie widoczności wybranego lokalu. W ten sposób rozbudza się w potencjalnych klientach zainteresowanie lokalem, które przyczynia się do większego ruchu w restauracji. Obecna różnorodność w zakresie reklamy restauracji pozwala na dotarcie do grona odbiorców czytających prasę, oglądających telewizję czy przeglądających Internet. Nie zapominajmy również o reklamie restauracji z wykorzystaniem gadżetów i praktycznych artykułów reklamowych, które budują prestiż i zaufanie do lokalu. Zatem na jakie środki reklamy restauracji warto stawiać? Wyjaśnimy to w poniższym wpisie.

Hamaki reklamowe

Huśtawki reklamowe

Billboardy – najczęściej stosowana reklama restauracji

Wiele lokali gastronomicznych, zwłaszcza te znajdujące się nieco dalej od centrów miast stawia na reklamę restauracji, która jest wyraźnie widoczna już z daleka. Należą do niej billboardy stawiane na znacznym podwyższeniu. Jakie informacje należy zawrzeć na tego typu reklamie restauracji? Przede wszystkim trzeba uwzględnić nazwę i adres lokalu, dobrym rozwiązaniem jest także określenie przybliżonej odległości do restauracji. Taki środek reklamowy ułatwia dotarcie do lokalu osobom zmotoryzowanym.

Worki reklamowe

Skrzynki reklamowe

Najpopularniejsze środki wykorzystywane do reklamy restauracji w centrach miast

W ścisłym centrum miasta często nie ma możliwości postawienia billboardów, dlatego poszukuje się alternatywnych metod reklamowania restauracji. Tutaj doskonałym rozwiązaniem będą drewniane windery z tablicą kredową – możemy nanieść na nie informacje o daniach dnia oraz ofertach promocyjnych. 

Doskonale sprawdzą się również krótkie, ale chwytliwe teksty i małe piktogramy. Jako reklamę restauracji można wykorzystać krzesła reklamowe oraz małe stoliki z naniesionym nadrukiem z nazwą lokalu. W tworzeniu tego typu reklamy restauracji specjalizuje się firma Leżakowo, stawiająca na niebanalne artykuły i gadżety zwiększające widoczność każdej marki bądź firmy. 

O reklamę restauracji warto zadbać także wewnątrz lokalu

Zewnętrzna reklama restauracji to nie wszystko – spójny wizerunek lokalu pozwalają stworzyć także inne, liczne dodatki wnętrzarskie. Doskonale sprawdzają się obrusy z subtelnym haftem zawierającym logo lokalu. Dobrze zadbać również o najbardziej rzucającą się w oczy reklamę restauracji, czyli o oprawę menu. Solidna okładka zawierająca nazwę restauracji z pewnością zostanie dostrzeżona. Warto jednak zwracać uwagę na jakość oprawy, ponieważ pokazuje ona, że przywiązujemy wagę do każdego detalu. 

Reklama restauracji może dotyczyć również elementów odzieży noszonych przez kelnerów

Reklamę restauracji z powodzeniem można wkomponować w ubrania pracowników lokalu. Nasza firma zajmuje się między innymi tworzeniem fartuchów, które doskonale sprawdzą się jako element ubioru kelnerów. Będą one nie tylko formą reklamy restauracji, sprawdzą się także jako ochrona ubioru naszego pracownika. 

Eventy i imprezy branżowe znacznie przyczyniają się do reklamowania restauracji

Restauracje z powodzeniem można reklamować także na przyjęciach branżowych. Świetną okazją do tego są między innymi degustacje win wraz z przekąskami restauracji. Warto wtedy wykorzystać między innymi krzesła reklamowe oraz pasujące do nich małe stoliki.

Zobacz także:

Obrusy z nadrukiem

Potykacze reklamowe

Sprawdzone pomysły na reklamę kwiaciarni

Jak skutecznie reklamować hotel?