Jak stworzyć ogródek restauracyjny?

Ogródki restauracyjne są nieodzownym elementem krajobrazu miejskiego, gdzie latem głównie na rynkach i okolicznych uliczkach są chętnie zajmowane przez klientów. Ogródki gastronomiczne wyraźnie powiększają liczbę oferowanych miejsc dla gości, co dotyczy przede wszystkim małych lokali. Dzięki stworzeniu restauracyjnego ogródka znacznie łatwiej można przyciągnąć klienta, który chętnie będzie spędzał czas w otoczeniu rodziny i przyjaciół na świeżym powietrzu. W tym celu stworzyliśmy mini poradnik, jak stworzyć ogródek restauracyjny.

Poduszki z nadrukiem

Poduszki reklamowe

Jak zaplanować ogródek gastronomiczny?

Zanim zaplanujemy, co zastosujemy w ogródku restauracyjnym, podstawową kwestią jest spełnienie wymogów prawnych. Jeśli do lokalu przylega dodatkowa powierzchnia terenu, wtedy wystarczy poprosić zarządcę o zgodę na stworzenia ogródka gastronomicznego. W przypadku organizacji takiego ogródka na fragmencie chodnika czy rynku należy uzyskać zezwolenie z urzędu miasta i zarządcy drogi. Po spełnieniu wszelkich wymagań możemy przystąpić do projektu ogródka restauracyjnego.

Leżaki reklamowe, które warto wykorzystać w ogródku restauracyjnym

Obowiązkowym elementem każdego ogródka gastronomicznego są meble, które zapewnią wygodę klientom. Dobrze sprawdzą się między innymi drewniane leżaki reklamowe, na których warto nanieść logo i nazwę lokalu. Tego typu meble tworzone są przez firmę Leżakowo. Polecamy wykorzystać w ogródku restauracyjnym także inne produkowane przez nas elementy – krzesła turystyczne czy stylowe krzesła reżyserskie.

Windery

Leżaki plażowe

Stoliki reklamowe sprawdzą się w ogródku gastronomicznym oraz przy wejściu do lokalu

Po wyborze odpowiednich miejsc do siedzenia należy zadbać także o dobór stolików, które pozwolą na postawienie talerza z posiłkiem czy naczynia z napojami. Tutaj bardzo dobrze sprawdzają się stoliki reklamowe od Leżakowo, gdzie na blacie można nanieść różnego typu nadruki, stylistycznie dostosowane do krzeseł bądź leżaków. Mały stolik i składane krzesła sprawdzą się nie tylko w ogródku gastronomicznym. Można postawić je przed wejściem do restauracji czy cukierni, gdzie klienci będą mogli cieszyć się na przykład szybką kawą espresso.

Meble DIY, które sprawdzą się w ogródku gastronomicznym

Meble z palet są w ostatnich latach najchętniej wykorzystywane w projektowaniu ogródków gastronomicznych. Pozwala to na uzyskanie stolików, krzeseł, a nawet ławek. Takie meble są dosyć twarde, dlatego dobrze jest zwiększyć komfort klientów, stosując materace reklamowe, które nie dość, że będą wygodne i ozdobne, to pozwolą dobrze wyeksponować nazwę lokalu.

Dodatkowe gadżety reklamowe, które warto wykorzystać w ogródku restauracyjnym

Nie zapominajmy także o efektownym udekorowaniu ogródka gastronomicznego – sprawdzą się szczególnie różne okazy roślin oraz lampiony typu cotton balls, które stworzą wyjątkową oprawę świetlną po zmroku. Polecamy sięgnąć również po efektowne koce reklamowe, które mogą posłużyć klientom za okrycie podczas chłodnych wieczorów.

Zobacz także:

Jakie hokery drewniane wybrać?

Sprawdzone pomysły na reklamę kwiaciarni

Poznaj różne rodzaje krzeseł składanych

Jaki leżak plażowy wybrać?