Co to jest leżak grawitacyjny?

Pod nazwą leżaka grawitacyjnego kryje się nowoczesny mebel ogrodowy, określany także, jako leżak zero gravity. Wyglądem nie różni się on znacząco od innych tego typu mebli, ale jest chętnie wybierany przez konsumentów ze względu na unikatową konstrukcję, która zapewnia wysoki komfort. Jaki typ mebla wybrać? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej.

Zalety leżaka grawitacyjnego

Leżak grawitacyjny posiada szereg zalet, które decydują o funkcjonalności tego typu mebla ogrodowego. Jego konstrukcja sprawia, że stopy znajdują się powyżej poziomu serca, co ma pozytywny wpływ na organizm:

– odciąża kręgosłup, co jest szczególnie ważne u osób, które mają siedzącą pracę lub pracę fizyczną, która obciąża mięśnie kręgosłupa

– korzystanie z tego typu mebla usprawnia krążenie w nogach, dlatego polecany jest osobom mającym problemy z krążeniem żylnym kończyn dolnych

– wśród zalet należy wymienić także niwelowanie uczucia puchnięcia i zmęczenia nóg, dlatego są świetnym rozwiązaniem dla osób, które sporo czasu spędzają w pozycji stojącej.

Poza wymienionymi powyżej głównymi zaletami grawitacyjnych leżaków, warto dodać także, że wypoczynek z ich wykorzystaniem pozwala zredukować poziom stresu. Dlatego doskonale sprawdzą się u osób uwielbiających relaksować się po ciężkim dniu na świeżym powietrzu.

Gdzie sprawdzą się takie leżaki?

Leżaki grawitacyjne można wykorzystywać w różnorodnych miejscach. Najczęściej konsumenci wykorzystują je jako meble w ogrodzie, ale sprawdzą się równieżna przydomowym tarasie. Można stawiać je również na balkonie – składają się w łatwy sposób, a przy tym zajmują mało miejsca, dlatego nie sprawiają problemów z przechowywaniem. Konsumenci chętnie wybierają także leżaki grawitacyjne z daszkiem, które dobrze chronią przed silnym nasłonecznieniem.

Wspomniane warianty mebli można wykorzystać w obiektach noclegowych – hotelach, pensjonatach oraz wielu innych. Udostępniane gościom stanowią świetny nośnik reklamy. Można położyć na nich koc lub ręcznik z nadrukiem zawierającym nazwę obiektu. Tworzeniem tego typu produktów zajmuje się firma Leżakowo, która oprócz tekstyliów produkuje również drewniane leżaki reklamowe, na których można odwzorować pożądany przez klienta projekt.

Czym kierować się przy wyborze wzmocnionego modelu?

Wybór odpowiedniego leżaka grawitacyjnego jest istotny z punktu widzenia użyteczności i naszej wygody. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na stelaż – tutaj opinie są zgodne, a mianowicie polecane są wzmocnione modele na metalowym stelażu. Zapewnia on stabilność całej konstrukcji, a przy tym jest odporny na warunki atmosferyczne. Dobrze jest pochylić się także nad tkaniną, która rozpięta jest na stelażu leżaka. Najlepiej sprawdzają się mocne, ale ażurowe tkaniny, które zapewnią cyrkulację powietrza podczas upalnych dni.

Cena leżaków grawitacyjnych jest mocno zróżnicowana – rozpoczyna się od około 100 złotych. W zależności od marki i dodatkowych udogodnień zastosowanych w tych leżakach cena może być zdecydowanie wyższa. Większość dostępnych na rynku modeli można zakupić w przedziale cenowym 100-300 złotych.

Zobacz nasze produkty i inne wpisy blogowe:

Leżaki reklamowe

Torby z nadrukami

Parawany na plażę

Czapki reklamowe z nadrukiem

Jakie leżaki hotelowe do pensjonatów wybrać?

Leżak dla dzieci – wygodny mebel przeznaczony dla najmłodszych

Jak dobrać wygodny leżak ogrodowy?