Jak zabezpieczyć drewniany leżak?

Meble ogrodowe wykonane z drewna pięknie prezentują się na tle zieleni w ogrodzie, czy stref relaksu, wnosząc do nich przytulny klimat. Wiele drewnianych mebli, do których zaliczają się na przykład leżaki reklamowe, wymaga zaimpregnowania, aby mogły nam one posłużyć przez długi czas. Zachęcamy zatem do zapoznania się z naszymi wskazówkami, jak zabezpieczyć drewniany leżak – przedstawimy krok po kroku, jak przeprowadzić cały proces, aby leżak odzyskał dawny blask. 

Dlaczego zabezpieczenie drewnianego leżaka jest tak ważne?

Drewniany leżak stosowany w przestrzeniach zewnętrznych narażony jest na działanie szeregu czynników:

– opadów atmosferycznych

– silnego nasłonecznienia

– szerokiego zakresu temperatur.

Każdy drewniany leżak pięknie się prezentuje i gwarantuje komfort wypoczywania, ale należy o niego odpowiednio dbać, aby był odporny na działanie wyżej wymienionych czynników. Dobrze zabezpieczony leżak drewniany nie będzie chłonął wilgoci, która mogłaby doprowadzić do puchnięcia drewna i jego gnicia, a w efekcie jego uszkodzenia. Na rynku dostępne są różne produkty do zabezpieczania leżaków drewnianych, które można dopasować pod względem rodzaju drewna i rodzaju specyfiki.

Ręcznik z nadrukiem

Materace na palety

Zobacz, jak zabezpieczyć leżak drewniany krok po kroku?

Zabezpieczanie drewnianego leżaka jest dosyć proste i dla wielu osób stanowi formę relaksu na świeżym powietrzu. Jak zabezpieczyć drewniany leżak? Kolejno wykonywane czynności możemy zamknąć w kilku punktach:

1. Na początku należy ocenić stan drewnianego leżaka. Musi być on całkowicie suchy, dlatego proces konserwacji warto przeprowadzić 2-3 dni po ustąpieniu ewentualnych opadów.

2. W kolejnym kroku leżak drewniany delikatnie się szlifuje, aby pozbyć się resztek starego impregnatu i zwiększyć chłonność drewna do przyjęcia nowej porcji preparatu zabezpieczającego.

3. Za pomocą pędzla można nanieść wybrany przez nas specyfik – farbę lub olej.

4. Po zakończeniu czynności drewniany leżak pozostawia się do całkowitego wyschnięcia. Należy tutaj zwrócić uwagę, że przez około 2 dni większość preparatów ma zdolność do wymywania się pod wpływem działania wody, dlatego ponowne zabezpieczanie leżaka warto przeprowadzać w ciepły, pogodny, ale nie upalny dzień.

Leżaki drewniane

Potykacze reklamowe

Jak często przeprowadzać zabezpieczanie drewnianego leżaka?

Proces zabezpieczania drewnianych leżaków najczęściej przeprowadza się średnio po 2 latach. Regularne poddawanie ich konserwacji wpływa na ich żywotność, dlatego warto o tym pamiętać w kontekście długoletniej funkcjonalności mebla. Podany czas, po jakim powinno się zabezpieczać drewniany leżak jest orientacyjny – jeśli stwierdzimy, że naniesiona farba uległa poszarzeniu, wtedy proces ten można przeprowadzić wcześniej niż po 2 latach. Najważniejsze jest prawidłowe przechowywanie leżaka. W firmie Leżakowo oferujemy impregnację drewnianych leżaków, którą przeprowadzamy przed ich złożeniem – jest ona dokładniejsza i trwalsza.

Windery

Poduszki reklamowe

Jak zabezpieczyć drewniany leżak reklamowy znajdujący się w strefie chilloutu czy w ogródku gastronomicznym?

Drewniane meble, na przykład leżaki reklamowe doskonale sprawdzają się w promowaniu usług czy produktów. Polecamy wykorzystać produkty Leżakowo, które nadają się do stref chilloutu, ale świetnie nadają się także przykładowo do ogródków gastronomicznych. W naszych leżakach stelaże są impregnowane, dlatego przez długi czas będą odporne na działanie czynników atmosferycznych. Co kilka sezonów warto jednak dodatkowo zabezpieczać drewniane leżaki reklamowe, aby przez wiele lat były one skutecznym środkiem promocyjnym lokali gastronomicznych i jednocześnie zapewniały wygodę przebywającym w nich gościom.

Sprawdź również:

Jaki leżak do sauny wybrać?

Jak leżaki do opalania mogą reklamować twoją firmę?

Leżak dla dzieci – wygodny mebel przeznaczony dla najmłodszych

Jaki leżak miejski wybrać?